Így készül aszalt paradicsom,fűszeres ketchup és lecsó is télire.
Legtöbb viszont sima lé formában kerül a kamrapolcra ,mert télen sok-sok ételhez használok paradicsomlevet és olykor üdítőként is isszuk. Időhiányában pedig a léből később is készülhet ketcup.
Hozzávalók:
-paradicsom
Mennyiséget nem írok,mert szügségtelen.Mindig annyit teszek el amennyi érik.Van ,hogy csak 7-8 liternyi,de van hogy 20-25 liternyi is készül egyszerre.
A paradicsomot megmosom,feldarabolom.Van egy kézzel hajtható paszírozóm,ezzel kipasszírozom (na,jó ezt a részt a jobbik felem csinálja:)Ez a szerkezet külön "csöpögteti" a sűrű húsos levet és külön "kiköpi" a héjat.Kb 1200 ft-os tétel.
Így megkapom a sűrű,héj nélküli paradicsomlevet húsával együtt.
Ezt egy nagy edényben felforralom,kb 2 -3percig gyöngyöztetem .
Amikor ez kész,leveszem a tűzről,ha van -leszedem a habját-és az elkészített üvegekbe töltöm.
Szép sorban rakom is dunsztba őket.1-2 nap alatt hűlnek ki.Az üvegek számától függően vagy pléddel bélelt hűtőtáskába teszem vagy plédből ,paplanból készítek egy sarkot és oda teszem dunsztolódni az üvegeket.
Csak 2-3 percet lobogtatod és semmi só meg cukor nélkül? Ha ez így eláll, akkor ezentúl így teszem el én is, csupa natúron.
VálaszTörlésTutira eláll :) Évek óta így készítem.Az ételhez izesítem amikor készül.Felénk"nyersen " eltettnek is hívják a kevés főzési idő miatt.
TörlésDe jó, hogy leírtad a receptet. Nekem mindig a Nagymamám készítette, de amióta ő nincs én még nem tettem el. Valamilyen tartósítószer nem kell bele?
VálaszTörlésÁlomszépek paradicsomjaid.
Köszönöm Nea! Nem kell bele tartósító,a savas paradicsom+ a dunszt elég.Még soha nem romlott meg :)
Törlés